Co je americká hypotéka?

V případě slova hypotéka každého okamžitě napadne úvěr na bydlení s výhodným úrokem. Ovšem ne vždy je nutné použít hypotéku na financování bydlení. Co je americká hypotéka? Slouží nejen na bydlení, ale na cokoliv, co potřebujete.

Co je americká hypotéka

Jedná se o hypoteční úvěr, který není vázán k žádnému účelu a finanční prostředky je možné využít pro jakékoliv účely. Oproti standardním spotřebitelským úvěrům má americká hypotéka nižší úrokové sazby ovšem je potřeba tento úvěr zajistit zástavním právem k nemovitosti. Tato hypotéka je velmi oblíbená zejména v USA a odsud si nese i svůj název. Na český trh se dostala v květnu 2004, kdy to umožnil nový zákon o dluhopisech, který rozšířil účelovost použití hypotečního úvěru. Nemovitost, která zajišťuje úvěr, nesmí být vázána právem třetí osoby, pokud se nejedná o zástavu ve prospěch úvěru ze stavebního spoření.

Jaké výhody a nevýhody sebou nese americká hypotéka

Co je Americká hypotéka?Oproti spotřebitelskému úvěru je výhodou nižší úroková sazba, delší doba splatnosti a možnost půjčit si vysokou částku. Maximální výše neúčelové hypotéky bývá kolem 70 % hodnoty nemovitosti. Některé instituce mají stanovenou maximální výši půjčky a je jedno, jaká je hodnota nemovitosti. Například v případě, že máte nemovitost v hodnotě 5 mil. Kč, je 70 % 3,5 mil. Kč. Jestliže má banka stanovený limit na 2 mil. Kč, větší obnos nemůžete získat. Výše částky se odvíjí samozřejmě i od vaší bonity, tedy schopnosti splácet.

Mezi nevýhody americké hypotéky lze zařadit skutečnost, že za půjčku ručíte právě nemovitostí, a pokud byste nebyli schopni ji splácet, můžete o ni přijít. Úroky u tohoto úvěru začínají na cca 5 % ročně, se zvyšující se fixací úroky rostou.

Fixace fungují stejně, jako u běžné hypotéky. Mohou být na 1 rok, 3 roky, 4 roky, 5 let i 10 let. Za vyřízením hypotéky stojí také poměrně náročná agenda. Je potřeba doložit několik dokumentů a potvrzení. Za chválení žádosti se platí i určité poplatky. Při neúčelovém využití nelze na hypotéku čerpat státní podporu nebo odečítat úroky z daní.

Co je potřeba k vyřízení americké hypotéky

Mnoho nebankovních i bankovních finančních společností nabízí americkou hypotéku. Každá společnost má jinak nastavené podmínky a parametry. Většinou je nutné k žádosti přiložit doklad o potvrzení příjmů, výpis z katastru nemovitostí, nabývací titul k nemovitosti a odborný odhad ceny nemovitosti.

Různé tipy k úvěru:

  • úrokovou sazbu lze zafixovat na určitý počet let
  • splácení bývá většinou anuitní
  • některé společnosti nabízí i degresivní možnost splácení

Která společnost nabízí výhodnou americkou hypotéku?

Americké hypotéky nabízí mnoho bank, kde jsou ovšem podmínky získání velmi náročné a ne každý klient na ni dosáhne. Oproti tomu nebankovní společnosti nemají ani zdaleka takové požadavky jako banky a je tak mnohem větší šance, že úvěr získáte. Často nevadí ani registr dlužníků. Velmi významného poskytovatele si představíme i nyní.

Acema Credit Czech, a.s.

Velmi významná společnost nabízející americké hypotéky na našem trhu je dozajista Acema Credit Czech, a.s. Patří k oblíbeným poskytovatelům zajištěných úvěrů již více než 16 let. Mimo americké hypotéky jsou k dispozici i další úvěrové produkty, jako je konsolidace úvěrů, půjčka na rekonstrukci, půjčka na cokoliv nebo podnikatelský úvěr.

Americká hypotéka Acema

Americká hypotéka

Americkou hypotéku od Acema Credit je možné využít skutečně na cokoliv, klidně i na nové auto či dovolenou. Půjčit si můžete od 100 000 Kč do 50 000 000 Kč se splatností až 20 let. Úrokové sazby jsou nabízené ještě výhodněji než v bance.

Můžete si tak zafinancovat svá přání jednoduše a rychle. S americkou hypotékou získáte bezkonkurenční úrok. Není potřeba potvrzení o příjmech a není problém ani s vyřízením vašich předchozích závazků či exekucí. Jednoduše jen vyplníte nezávaznou žádost o americkou hypotéku na stránkách společnosti a čekáte na zavolání. Společnost se následně už o vše potřebné postará.

Výhody půjčky:

  • půjčka od 100 000 Kč do 50 000 000 Kč
  • možnost vyplacení exekucí a zástav
  • splatnost až 20 let
  • není potřeba dokládat potvrzení o příjmech a společnost nenahlíží do registru dlužníků
  • neplatíte žádné poplatky předem
  • předběžné schválení je hotové během několika minut
  • společnost zvítězila v testu úvěrů iDnes a sdružení na ochranu spotřebitelů Umbrella (žádné skryté poplatky

Dostupná cesta k vlastnímu bydlení a nejen k němu

Americké hypotéky nabízí poměrně jednoduchou a dostupnou možnost, jak si pořídit své bydlení nebo i něco jiného. Nad běžnými spotřebitelskými úvěry vyniká především lépe nastavenými podmínkami i úrokovými sazbami. Jestliže potřebujete větší finanční obnos a máte možnost ručení, je toto velmi reálná cesta, jak jej získat.

Přidat příspěvek do diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *