Hypotéka pro mladé 2016

Mladí, kteří vylétají z hnízda svých rodičů, nechtějí platit cizím za pronájem a rádi by bydleli ve svém. Zajímají se o nízké úrokové sazby, které v současné době panují, ale překážkou bývá malá finanční rezerva, a také měsíční příjem, který nebývá příliš vysoký. Jste i vy mladí, po škole a s malými příjmy a přesto si chcete pořídit vlastní bydlení? Nemusí to být ani zdaleka tak beznadějné, jak se vám může zdát. Banky na mladé lidi myslí a mají pro ně připraven produkt hypotéka pro mladé 2016. A v případě, že by vám nepůjčili v bance, máte ještě stále možnost podat si žádost u nebankovní společnosti.

Co bývá překážkou

Brát si úvěr, když nemáte dostatečný příjem, bývá často velmi komplikované. Proti hypotéce u mladých lidí hraje i to, že budete muset platit mnoho let a je tedy nutné mít jistotu stabilního příjmu. Banky si často uvědomují, že hned po studiích nemůže mít člověk dostatečný příjem, a proto je problém dosáhnout na klasickou hypotéku. Zároveň však počítají s tím, že do budoucna je velká pravděpodobnost, že se příjmy zvednou.

Hypotéka pro mladé 2016 má určité výhody, ale abyste ji získali, musíte splnit několik podmínek. Každá společnost je má nastavené jinak. U bank jsou přísnější než u nebankovních společností. Většinou je nutné, aby vám bylo méně než 36 let a je nutné o úvěr žádat jako manželský nebo partnerský pár (často se tomuto úvěru říká novomanželská hypotéka). Další podmínkou může být i to, že ani jeden z páru nesmí vlastnit jinou nemovitost.

Výhody, které přináší hypotéka pro mladé 2016:

 • možnost progresivního splácení (na začátku splácíte po menších splátkách, které se postupně navyšují)
 • je možné dosáhnout na hypotéku i s nižšími příjmy a bez dostatku vlastních zdrojů
 • možnost využít pojištění

Nevýhody:

 • nesmíte vlastnit žádnou nemovitost (dům, byt, družstevní byt, atd.)
 • u některých bankovních hypoték nesmíte být starší 36 let
 • musíte žít v manželství nebo partnerství

V případě nedostatku financí nabízí některé banky možnost prodloužit splatnost úvěru. Klasický úvěr bývá poskytován na 20 let, u hypoték pro mladé to může být i o 10 let více. Další možností je progresivní splácení, kdy si na začátku můžete nastavit minimální částku, která se bude zvedat spolu s předpokládaným růstem vašeho platu. Máte také možnost pojištění proti neschopnosti splácet, které vás chrání v případech, kdy vám z nějakého důvodu vypadne příjem, a vy nebudete mít na splácení.

Kdo nabízí hypotéku pro mladé?

Při volbě společnosti, která nabízí hypotéku pro mladé 2016, můžete vsadit na osvědčené společnosti (ČSOB, Hypoteční banka, Hypotéka od KB apod., vyzkoušet můžete i výhodnou mladou hypotéku od mBank. Pozadu nezůstávají ani nebankovní společnosti, například Acema či Hypopůjčka.

ČSOB

ČSOBČSOB logo nabízí hypotéku na nákup, rekonstrukci nebo jiné způsoby pořízení nemovitosti. Ručit je možné kupovanou nebo jakoukoliv vhodnou nemovitostí.

Co banka nabízí?

 • Sleva 0,2 % z úrokové sazby (za splácení z účtu u ČSOB a pojištění úvěru a majetku)
 • Plus Konto bez poplatků
 • Rychlé vyřízení bez námahy
 • Je možné si rozložit splácení na 5 až 40 let
 • Dostanete hypotéku od 200 000 Kč až do 100 % zástavní hodnoty nemovitosti
 • Můžete si vybrat pohyblivou či pevnou sazbu fixovanou na 1,3,5,7 i více let
 • Není nutné dokládat faktury při výstavbě nebo rekonstrukci

O hypotéku můžete požádat osobně na pobočce nebo telefonicky na bezplatné lince. Abyste hypotéku mohli získat, musíte být starší 18 let, mít příjmy ze závislé činnosti (potvrzení o příjmu), podnikání nebo jiný vhodný příjem. Dále bude třeba zřídit zástavní právo ke kupované nebo jiné nemovitosti. A nemovitosti musí být pojištěna proti živelním a jiným katastrofám.

Hypopůjčka

Hypopůjčka logoHypopůjčka je poskytována soukromou nebankovní finanční společností TGI Money a.s., která poskytuje tzv. americké hypotéky se zástavou nemovitostí. Společnost patří do skupiny TGI, která funguje na finančním trhu od roku 1993 a je i zakladatelem splátkového prodeje Triangl leasing.

Hypotéky jsou poskytovány dvě, a to Hypopůjčka Standard a Hypopůjčka Flexi.

Hypopůjčka Standard

Standard je klasický neúčelový úvěr se zástavou nemovitosti. Je velmi oblíbený, protože se jedná o neúčelovou hypotéku a peníze je možné použít na cokoliv. Společnost se chlubí tím, že poskytuje úvěry rychle a bez zbytečného papírování a chození na pobočku. Půjčit si můžete až 3 mil. Kč a splácet je možné až 20 let. Snadno si tak vyberete délku splácení, která vám bude vyhovovat.

Hypopůjčka Flexxi

Flexi je tzv. pružná hypotéka. Přizpůsobí se finančním možnostem klienta. Zvolíte si minimální splátku a záleží na vás, o kolik více budete moci splácet. Snadno si tak vytvoříte rezervu, která vás může zachránit v případě, že vám poklesnou příjmy či vás zaskočí nějaký výdaj. Na tuto rezervu můžete získat úrok 3 % p.a. Hypopůjčka Flexi má splatnost 5 let a po dobu splácení platíte nízké splátky. Ty představují úrok z úvěru. Po uplynutí 5 let si můžete požádat o nový úvěr. Je možné hypotéku kdykoliv předčasně splatit. Maximální výše úvěru je taktéž 3 mil. Kč.

Vyberte si tu nejvýhodnější sazbu

Abyste získali tu nejvýhodnější úrokovou sazbu, nesahejte hned po první nabídce, kterou uvidíte. Hypotéka pro mladé může být velmi zajímavý produkt. Banky i nebankovní společnosti získají nové klienty a vy můžete za poměrně zajímavých podmínek získat vlastní bydlení.

Přidat příspěvek do diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *