MSD Metropolitní spořitelní družstvo

Někdejší finanční gigant – Metropolitní spořitelní družstvo – je od závěru roku 2013 v konkursu.

Střadatelé se nemusí samozřejmě o své prostředky bát, protože ty jsou ze zákona samozřejmě pojištěny (do výše sto tisíc eur včetně, takže při současných změnách kurzu to dělá zhruba 2,7 milionu korun na osobu, drtivá většina střadatelů se proto určitě dočká ekvivalentu vložené částky, vše ale bude zřejmě financováno z takzvaného Fondu pojištění vkladů), je ale bohužel pravdou, že ve výhodném zhodnocování vložených prostředků se už ale pokračovat za takových podmínek již nebude.

MSD – Metropolitní spořitelní družstvo

Metropolitní spořitelní družstvoMetropolitní spořitelní družstvo mělo svého času na čtrnáct tisíc klientů, kteří byli celých devět měsíců v nejistotě, jestli své peníze ještě někdy uvidí – na základě soudního rozhodnutí na ně ale mají plný nárok, i když to bude trochu s průtahy a nepříjemnými obstrukcemi, ostatně jako při každé větší finanční transakci.

Kampelička MSD totiž financovala poněkud nereálné podnikatelské záměry, dost možná šlo i o praní špinavých peněz.

fond pojištění vkladů msd

Buď jak buď, Metropolitní spořitelní družstvo má od osmnáctého prosince minulého roku odebranou licenci od České národní banky, nemůže tedy nadále aktivně vykonávat činnost, v současné době se šetří, jestli zůstalo ve fondech dost na vyplacení jednotlivých střadatelů.

Naposledy se podobná situace přihodila začátkem roku 2012, tehdy se týkala záložny Unibon.

Každý si asi pamatuje na kauzu spojenou s několika „kampeličkami“ už před několika lety, je ale chybou právě i těch drobných střadatelů, že nevěří prověřeným bankovním domům a neinvestují své prostředky jinak.

MSD družstvo stav aktuálně

Bezpečnější by totiž byly snad i na slamníku, těmto společnostem se přece nedá věřit ani pozdrav, protože dříve či později krachují snad všechny – a pokud ne, mají alespoň vážné finanční trable.

Přidat příspěvek do diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *