Onlain půjčky od soukromníku

Díky internetu se dnes urychluje mnoho věcí a to i oblasti financí. Pokud hledáte půjčku, můžete si díky online kalkulátorům porovnat výhodnost jednotlivých úvěrových produktů, zjistit si podmínky a úroky za půjčku a už je taky možnost si celý úvěr vyřídit přes internet.

Většina bankovních institucí sice stále vyžaduje, abyste dorazili podepsat formuláře na pobočku, ale výjimečně lze vše vyřídit přes internet.
Mnohem častější onlain půjčky jsou v sektoru nebankovních půjček, kde se tolik na solventnost klienta nehledí a nebankovní společnosti často půjčují peníze i tehdy, když nemáte dostatečný příjem anebo máte zápis v registrech dlužníků.

Soukromé onlain půjčky přes internet

Onlain půjčky od soukromníkuU půjček z nebankovního sektoru a to hlavně v případě, že si půjčujete od soukromníků, je šance, že narazíte na podvod, lichváře anebo rizikovou nabídku, kde hrozí exekuce anebo že přijdete o střechu nad hlavou.

Mezi nebankovními společnostmi sice existuje pár, které mohou nabídnout výhodný úrok, ale často se jen jedná o bonusové akce pro nové klienty, jako třeba v případě půjčky před výplatou.

Na co si dát pozor?

Jestliže se rozhodnete, že si nepůjčíte ani v bance ani od nebankovní společnosti, pak je ještě šance půjčky od soukromníka. I když tuto variantu doporučujeme nejméně, někdy prostě není jiná možnost než najít soukromou osobu nebo investora, který půjčí peníze z vlastních zdrojů.

 

Před sjednáním úvěru si ale dávejte pozor na několik věcí. Vždy jsou rizikové poplatky předem a to hlavně u větších půjček, kdy nabízí až nečekané výhodné podmínky, jako je třeba nízký úrok anebo to, že se neprověřuje příjem.

Dále si také snažte poskytovatele prověřit a zjistit, jestli na internetu v diskuzích nejsou nějaké recenze, které by vám mohli při rozhodování pomoct.

Před podpisem smlouvy si také zjistěte, jaké jsou případné penále a co vše musíte dodržovat, to je totiž taky další častý chyták některých podvodníků a lichvářů, kteří se snaží na dlužnících vydělat co nejvíce to jde.

Přidat příspěvek do diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *