Podvodníci s půjčkami mají zelenou

Podvodníci s půjčkamiZajisté jste se také setkali s lidmi, kteří slibují zprostředkování půjčky bez dokazování příjmů, ženám na MD, důchodcům i těm, kteří už své dřívější závazky nestíhají splácet. Nejčastěji vyinkasují nějakou sumičku jako manipulační poplatek a pak se nad nimi zavře zem.

Takto dopadlo už mnoho těch, kteým nepůjčí banky ani úvěrové společnosti.I scénář půjček a pojišťovacích podvodů je většinou totožný. Zoufalá finanční situace.

Mezi podvodníky nejsou vyjímkou ani recidivisté. Např. žena z Teplic okradla už desítky důvěřivých lidí, když letos na internetu pod falešným jménem nabízela zprostředkování půjček od soukromých investorů. Za podobný podvod již byla v roce 2012 souzena, ale Klausova amnestie jí poskytla prostor pro další podnikání. V letošním roce si vyslechla další podmíněný trest za pojišťovací podvody, ale ani tento rozsudek jí nebránil v tom, aby od lidí inkasovala dál poplatky za fiktivní půjčky. V krátké době si tak přišla nejméně na 134 tisíc korun. Policisté se domnívají, že počet podvedených není konečný a dali podnět na vzetí obviněné do vazby. Soudce ale návrh neakceptoval a ženu propustil na svobodu.

Na Liberecku dva a půl roku okrádal šestadvacetiletý muž mnoho lidí v nouzi tím, že inkasoval manipulační poplatek 1 000 korun na fiktivní půjčku.Policie eviduje asi 200 osob, ale číslo zřejmě není konečné, neboť podvodník používal smyšlená jména.
Stejný princip používal i podvodník v Táboře.
Rekordmanem je ovšem vsetínské eso. Za 4 roky vybral od důvěřivých občanů na manipulačních poplatcích 1,5 milionu korun.

Je vidět, že varování před inzeráty nabízející snadné půjčky jsou marná. Tak, jak se zvětšuje trh podvodníků a lichvářů, tak se zvyšuje i počet dlužníků v registru dlužníků.

Přidat příspěvek do diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *