Provident dlužníci a vymáhání

Půjčka od Providentu patří díky mnohým reklamním kampaním a dlouhým letům působení na našem trhu mezi nejznámější nebankovní půjčky u nás. Z tohoto důvodu se téma Provident dlužníci a vymáhání stalo velmi probíraným v různých článcích a příspěvcích, ale i v internetových diskuzích. Jak se chová společnost k těm, kdo neplní své závazky?

Seznámení se společností

Provident dlužníci a vymáháníNebankovní půjčku Provident poskytuje prověřená společnost Provident Financial s.r.o. a nabízí 2000 až 80 000 Kč na cokoliv. Půjčka je tedy neúčelová. Peníze je možné vyplatit na účet i hotově na ruku, a to i o víkendu. Splatnost je volitelná v rozmezí 45 týdnů až 100 týdnů. Je možnost volby zda budete splácet týdně nebo měsíčně. Půjčka je bez ručitele i bez zástavy, bez registru. Díky tomu nemusí být ani případný negativní záznam v registru překážkou.

Výhody půjčky:

  • Půjčka v hotovosti až do 80 000 Kč bez ručitele i zástavy
  • Peníze můžete dostat přímo na ruku i o víkendu
  • Nepřekvapí vás žádné skryté poplatky
  • Smlouva je přehledná a krátká
  • Společnost má za sebou již mnoho spokojených klientů

Nevýhody půjčky:

  • Schvalovatelnost je spíše nižší cca 50 %
  • Je možná i platba na účet, ale je zbytečně zdlouhavá (může trvat až 13 dní)

Provident půjčka výhody

Jak by měli klienti postupovat v případě, že nezvládají splácet

Každá bankovní i nebankovní společnost chce, aby byly její pohledávky řádně a včas hrazeny. Současně si i uvědomuje, že každý se občas může dostat do finančních potíží, kdy má s úhradou splátky včas potíže. Důvodů, kvůli kterým se tak stane, je opravdu mnoho (nečekaně malá výplata, nenadálé výdaje, rozbité auto, nemoc v rodině, náhlá ztráta zaměstnání, apod.). Pokud by se to stalo i vám, je důležité především okamžitě kontaktovat pracovníky společnosti. To platí i u Providentu. Jejich zástupce se s vámi domluví na způsobu řešení, buď na dočasném snížení splátek, nebo jejich odkladu. Čím dříve budete reagovat a oznámíte tuto skutečnost, tím vstřícnějšího jednání se vám dostane. Vstřícnost a ochota Providentu byla dokonce i oceněna v letech 2011 a 2012. Od neziskové organizace Člověk v tísni získala společnost titul Nejetičtější nebankovní společnost. Zavolat můžete buď přímo obchodnímu zástupci, se kterým jste vyřizovali úvěr nebo na linku společnosti, která je vám k dispozici každý den (všední dni od 7:00 – 20:00 a o víkendech od 9:00 do 18:00).

Provident dlužníci a vymáhání – postup

Provident má různé metody při vymáhání nezaplaceným pohledávek. Vždy se nejdříve snaží jít spíše smírčí cestou a teprve v případě, že klient na nic nereaguje, může dojít až k exekuci.

Upomínky po telefonu

Telefonní operátoři společnosti Provident nejdříve dlužníky upozorňují po telefonu. Informují je o tom, že jsou v prodlení se splácením a snaží se o rozumnou domluvu, jak splácení vyřešit. V případě, že patříte mezi osoby, které již ze zásady neberou neznámá nebo skrytá čísla a víte, že máte půjčku, kde jste v prodlení se splácením, vezměte to. S největší pravděpodobností to bude právě Provident.

Výzvy a upomínky písemně

Další možností v pořadí, jak klienta upozornit na to, že je v prodlení se splátkami, je písemná výzva, která budou poštou doručena až domů a bývá poslána doporučeně. I zde platí, že nemá cenu se skrývat. I když dopis nepřevezmete, neznamená to, že by se dluh vyřešil nebo se odložil na neurčito.

Osobní návštěva

Pokud předchozí dvě možnosti nebyly úspěšné, může se společnost pokusit o kontakt prostřednictvím jejich zástupce, který se pokusí dlužníka navštívit na udané adrese. K tomuto kroku nepřistupuje tak často a dochází k němu u velmi problémových klientů a špatně vymahatelných částek. Je důležité si uvědomit, že tato forma nemusí být pro klienta právě nejpříjemnější, protože se určitě nikomu nechce vysvětlovat z očí do očí, proč není dluh hrazen, tak jak má a proč dlužník nikoho nekontaktoval. Zároveň je zde i mnohem méně prostoru pro výmluvy.

Poslední řešení – exekuce

V případě, že vše ostatní selže, dojde u dlužníků Providentu k vymáhání prostřednictvím exekuce. V tomto případě je již jasné, že se klientovi půjčka velmi prodraží a navíc si přidělá i další problémy v podobě zápisu v registru dlužníků a v konečné fázi i obstavení majetku, zablokování účtu či uvalení exekuce na plat.

Jaký je názor na vymáhání dluhů u Providentu

Všechny společnosti chtějí získat peníze, které někomu půjčily, nazpět. Je to samozřejmé. Žádná nechce mít dlouhodobé a nevymáhané dluhy po splatnosti. Klienti, kteří nesplácejí a místo aby situaci nějak řešili, tak raději „strkají hlavu do písku“, se musí připravit na to, že vymáhání dlužných částek je u Providentu rozhodně nemine a zároveň bude i rychlejší a efektivnější než u většiny bank. S tím souvisí i nárůst poplatků a sankcí. Každé vymáhání nějakou dobu trvá a i to se musí zaplatit. Všechny poplatky spojené s vymáháním zaplatí logicky dlužník. Postup Providentu se nikterak neliší od jiných společností a rozhodně se nejedná o podvod a společnost nejedná neoprávněně. Každý klient by se měl zamyslet a nezhoršovat svou celkovou situaci zbytečně.

Rada na závěr

Jak je vidět v tomto článků, jakákoliv půjčka a i ta od Providentu, musí být zaplacena. Proto je důležité si uvědomit, že před tím neuniknete. Pokud jste si půjčili nějaké peníze, musíte je vrátit. Protože je Provident vstřícný, nemusíte se bát zvednout telefon a zavolat. S pracovníky společnosti naleznete vhodné řešení, které bude vyhovovat všem. Vy budete dál v klidu splácet svůj dluh a nebude vás tížit noční můra v podobě nezaplacených splátek.

Diskuze

Přidat příspěvek do diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *