Půjčka na směnku – jaké nabízí výhody?

Přemýšlíte, že si vezmete půjčku, která bude bezpečná, ale nechcete procházet složitým administrativním řízením. Jednou z nabízených možností je v tomto případě půjčka na směnku, u které na nic nečekáte a peníze máte k dispozici prakticky ihned. Vše je přitom snadné a pohodlné, neboť celou žádost můžete vyřídit v klidu, z pohodlí domova.

Půjčky na směnku bývají v dnešní době často poskytovaným nebankovním produktem, který lze získat od soukromých investorů, případně od různých společností poskytující krátkodobé nebankovní úvěry. Charakteristikou tohoto typu půjčky je, že je snadno a rychle získatelná a navíc na úspěšné vyřízení žádosti mají šanci i lidé, kteří by v bance nepochodili.

Půjčka na směnku – peníze ihned na účet

Jestliže si požádáte o půjčku na směnku, tak jedno máte prakticky jisté. Peníze Vám budou odeslány ihned na Váš bankovní účet, popřípadě je dostanete od věřiteli přímo na ruku. K dispozici je tedy budete mít ihned, což se většině žadatelů o rychlý, krátkodobý, nebankovní úvěr většinou velmi hodí.

V případě této půjčky také nedokládáte její účel a je tedy zcela na Vás, jak s půjčenými penězi naložíte. Potřebujete zaplatit nějakou splátku, plánujete koupi nového auta či chcete rekonstruovat Váš dům? S ničím není problém.

Většinou se jedná o krátkodobý typ úvěru

Půjčky na směnku jsou také velmi jasné, přehledné a bez zbytečných dodatků, které si musíte pečlivě pročíst v případě, že u nějakého úvěru podepisujete smlouvu. Vše tedy vyřešíte rychle a do pár minut můžete mít k dispozici peníze.

Samozřejmostí je, že u každého poskytovatele se výše půjčky liší. Málokde ale získáte úvěr přesahující hranici 10 000 korun. Nejčastěji si tak můžete požádat o takzvaný mikroúvěr, jehož hodnota se pohybuje v řádech tisíců korun a který následně splatíte jednotnou splátkou. I v tomto případě tak budete mít vše vyřízené ihned a nebudete muset neustále přemýšlet nad tím, kdy následuje další splátka.

Půjčka na směnku je dražší než bankovní úvěry

Půjčka na směnkuNevýhodou tohoto typu půjčky je zejména skutečnost, že na úrocích a různých poplatcích zaplatíte podstatně vyšší částku, než kterou byste museli vynaložit u bankovní půjčky. Na druhou stranu lze říci, že je to cena za to, že půjčku mohou získat i ti klienti, kteří by úvěr v bance nedostali.

Nebankovní poskytovatelé totiž většinou neřeší výši příjmů jednotlivci, nebo to, zdali má někdo záznam v registru dlužníků. Peníze jsou tak poskytovány takřka každému a procento schválených žádostí je opravdu vysoké.

Přidat příspěvek do diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *