Půjčky pro seniory i důchodce

V dnešní době je opravdu jen málokdo, kdo by v životě nevyužil úvěr nebo půjčku. Tyto finanční služby u nás využívá stále více lidí a jsou častější nejen když zákazníci potřebují půjčit na bydlení, ale peníze si dnes půjčují i na mnohem méně závažné problémy, ať už jde pujcky-pro-duchodceo opravu auta, zaplacení složenek a anebo na nákup vysněného zboží.

Lidé, kteří mají pravidelný příjem ze zaměstnání a ještě se nedostali do registrů dlužníků mají možnost získat půjčky snadno jak v bankách, tak i u nebankovních společností.

Jakmile však máte potíže s příjmy, nebo jste se v minulosti špatně zadlužili, pak už je se schválením půjčky často problém.

Skupinou, která na tom není úplně nejlépe, ale ani nejhůře, jsou důchodci a senioři, kteří mají příjem z pobírání starobního důchodu.

Bankovní půjčky pro důchodce

Na pobočce banky už taky každému důchodci nepůjčí, ovšem záleží na typu úvěru, jaký si chcete sjednat. Rozhodně nepočítejte s dlouhodobou půjčkou jako je třeba hypoteční úvěr. Kontokorent k vašemu bankovnímu účtu by vám ale schválit mohli.

Jestliže patříte mezi ty, kterým chybí peníze občas ale pouze v menší míře, pak by se vám mohli zamlouvat online půjčky pro důchodce, díky kterým získáte rychle pár tisíc bez problémů a často i bez prověřování příjmu.

Díky společnosti Dollar Financial Czech Republic, která nabízí půjčky ihned na účet až do 10 000 Kč, si mohou senioři pravidelně půjčovat peníze na 15 nebo 30 dnů.

Tato firma však není jediným poskytovatelem nebankovnprpůjčky pro seniory. Díky Perfect Money můžete získat sice částku menší, ale je i nich dostupná první půjčka zdarma pro důchodce až do 3000 kč, kterou si pohodlně sjednáte po internetu.

Bohužel nejsou tyto krátkodobé půjčky pro starší lidi tak výhodné, jako bankovní úvěry. Úrokové sazby jsou zde totiž často i dvakrát až třikrát vyšší než v bankách.

Přidat příspěvek do diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *