Víte, kde si výhodně půjčit?

Co dělat, když vás zaskočí nečekaný výdaj?
Podle finančních odborníků by si každý ekonomicky aktivní člověk měl vytvořit tzv. Finanční polštář ve výši tří až šesti měsíčních platů. Ouha.Většina domácností si může nechat o takové úspoře jen zdát a téměř polovina Čechů by těžko hledala prostředky na nečekaný výdaj ve výši 15000 korun.

Někdy se stane, že si rodina musí půjčit i menší částku na nečekaný výdaj, třeba na opravu lednice, pračky apod. Nejdříve je dobré obrátit se na rodinu a přátele. Výhodou této půjčky je po domluvě možná bezúročnost.

Zde je přehled nejvýhodnějších půjček podle jejich výše.

Pro půjčku na výdaj do 5 000 korun nechoďte do banky. Tu poskytuje jen nebankovní instituce jako krátkodobou se splatností do l měsíce. Samozřejmostí jsou vysoké úroky, proto není rozhodující sledovar RPSN. Za půjčených 5 000 zaplatíte o tisíc korun více.

Výdaje do 20 000 korun již můžete řešit formou bankovních i nebankovních půjček, nebo si můžete pořídit kreditní kartu, která je vhodná pro splacení celé částky v krátkém období.Například u společnosti Cetelem při půjčce 20 000 korun s dobou splatnosti 12 měsíců zaplatíte 22 224 korun. Také je možné využít 55 denní bezúročné období, kdy vrátíte peníze zpět bez navýšení jako to umožňuje např. kreditní karta Citi life.

Na výdaje vyšší než 20 000 se splatností 36 měsíců si musíte připravit vyšší částku na vrácení.
Například při půjčce 50 000 korun zaplatíte společnosti Cetelem 63 756 Kč, společnosti
Profi Credit 119 052 Kč a nejméně proděláte u Uni Credit Bank, kde vrátíte pouhých 60 480 Kč,

Při vyšších půjčkách si dávejte pozor na neznačkové nebankovní společnosti, které mohou jednat s nekalými úmysly. Běžně poskytují půjčky i lidem se záznamem v registru dlužníků,důchodcům, ženám na mateřské dovolené. Banky mají sice přísnější podmínky, ale nehrozí tu žádné riziko.

Přidat příspěvek do diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *