Výpůjčka a zápůjčka auta

V letošním roce 2014 došlo v legislativě k určitým změnám, mezi ty patří především to, že došlo ke změně názvů určitých úvěrových produktů.

Místo klasického názvu, který platil obecně – půjčky – je dnes názvů několik a můžeme se setkat s termíny výpůjčka či zápůjčka. Úvěrové produkty tohoto typu lze využít k nejrůznějším účelům, ať už potřebujete financovat bydlení, chcete peníze na zaplacení

Zápůjčka a výpůjčka na auto
Zápůjčka a výpůjčka na auto

složenek anebo na rozjezd podnikání.

Někdo však využívá peníze na koupi věcí, které si zatím nemůže dovolit. Typickým příkladem bývá půjčka na auto.

Zápůjčka není leasing

V minulosti si lidé kupovali auta, na které neměli, formou leasing. Tento úvěrový produkt funguje trochu jinak, než klasická půjčka.

Leasing na vozidla nabízí často přímo bazary či prodejci aut a funguje tak, že za automobil platíte peníze formou pravidelných splátek.

Někdy je potřeba první splátka předem, tzv. akontace, ovšem ne vždy je to potřeba. Po celou dobu splácení je však auto v majetku leasingové společnosti a nevlastní ho kupující, tedy řidič vozu.

Jak funguje zápůjčka?

Zapůjčka na auto ovšem funguje jinak. Platíte také pravidelné splátky, ovšem auto je vaše hned poté, co si koupi vyřídíte (i když to zaplatíte penězi ze zápůjčky).

Můžete s ním tedy vlastně dělat co chcete, klidně je možné auto prodat a dluh nadále splácet nezávisle na tom.

Kdo nabízí zápůjčky na auto?

Pokud jste si chtěli v minulosti vypůjčit peníze na auto a nechtěli jste si vaše nové či ojeté vozidlo kupovat na leasing, mohli jste využít třeba služby Nejlepší autopůjčka, která patří k sekci AAA auto.

Úvěry na auto ovšem nabízí mnoho dalších nebankovních společností, které u nás fungují, stačí jen hledat tu nejvýhodnější nabídku.

Přidat příspěvek do diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *