ZPF Akademie – podvody?

S hledáním práce to nikdo z nás nemá moc snadné. Nabídky pracovním míst a volných pozic nejsou tak zajímavé a dostupné pro každého a proto musí plno z nás zkoušet různé práce či přivýdělky i takovým způsobem, jakým by to obvykle nedělali.

Mnoho z nás tak zkouší různé práce obchodních zástupců, finančních poradců anebo ZPF akademieoperátorů v call centru.

Pro některé je to skutečnou možností jak si vydělat peníze, ovšem ne vždy je úspěsch zaručen.

V dnešním článku se zaměříme na pozice finančních poradců u ZPF Group s.r.o., která nabízí služby a školení spojené s finanční gramotností.

I když tyto služby a práce u ZPF vypadá často podle jejich propagace a slov současných členů jako super job, na kterém si vybudujete životní kariéru, u mnoha lidí to tak vůbec neplatí.

Co vás v ZPF akademii naučí?

Nejprve bychom si asi měli trochu ujasnit, jak to u ZPF Group funguje. Pravděpodobně vás tam naláká někdo z vašich známých, možná najdete nabídku práce v nějaké inzerci. Začíná se většinou školením v tzv. ZPF Akademii.

Akademie slouží k tomu, aby nové členy zasvětila do světa financí a lidé získali přehled o finanční gramotnosti, o tom jak fungují půjčky, pojištění, spořící produkty a mnoho dalšího.

Tato školení probíhají jednak proto, aby se lidé naučili něco nového a získali přehled o tom, jak se starat o svoje finance, ale má to i druhý důvod.

Tím je samozřejmě to, že vás pak mohou využít k propagaci a nabízení svých služeb, za což získáváte provize a od toho se primárně odvíjí vaše příjmy a výdělky.

Bohužel ne každý je rozeným obchodníkem a tak to většinou skončí tak, že nově začínající uchazeč zkusí nabídnout finanční produkty (hlavně pojištění) v rodině a známým, tím nabídka končí a právě poté odchází od ZPF mnoho lidí pryč.

ZPF Group a jejich akademie není podvod, jde bohužel o praktiky podobné MLM systémům, kdy nabízíte produkty a sháníte další členy. Navíc ne každému vyhovuje kariéristický přistup k životu, který u ZPF a podobných uskupení často přehnaný.

Přidat příspěvek do diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *